Przejdź do treści strony

Desensin repair płyn

Desensin repair płyn

Desensin repair płyn do płukania jamy ustnej znosi nadwrażliwość, przeznaczony jest do codziennego użytku. Działa już od pierwszej aplikacji.

Nadwrażliwość zębów jest częstym problemem, który dotyka 1 na 7 osób, a jeśli nie jest właściwie leczona, może powodować występowanie chorób jamy ustnej, takich jak próchnica, zapalenie dziąseł lub przyzębia.

Szkliwo jest naturalną ochroną wnętrza zęba. W przypadkach obniżania się dziąseł lub starcia szkliwa, następuje osłonięcie zębiny, co powoduje reakcję bólową na działanie bodźców zewnętrznych: termicznych (ciepło, zimno), chemicznych (kwaśne, słodkie).

Desensin repair to najbardziej zaawansowane rozwiązanie w leczeniu nadwrażliwości zębów. Dzięki innowacyjnej DENTAID Technology nanorepair, opartej na zastosowaniu nanocząstek hydroksyapatytu, odbudowuje naturalną powierzchnię szkliwa i eliminuje bolesne uczucie wrażliwych zębów, już po pierwszym zastosowaniu.

Podwójne działanie:

Działanie fizyczne: nanocząstki hydroksyapatytu wbudowują się w powierzchnię szkliwa (uszczelniają kanaliki zębiny) tworząc warstwę ochronną, która zapobiega przenoszeniu bodźców zewnętrznych.

Działanie chemiczne: azotan potasu hamuje przesyłanie bodźców zewnętrznych do zakończeń nerwowych, znosi nadwrażliwość.

Skład:

  • Nanocząstki hydroksyapatytu 0,0125% odbudowują i chronią szkliwo.
  • Azotan potasu 1,00% znosi nadwrażliwość zębów.
  • Monofluorofosforan sodu (226ppm) zapobiega próchnicy, mineralizuje szkliwo.
  • Prowitamina B5 0,5% chroni i regeneruje dziąsła.
  • Alantoina 0,1% regeneruje dziąsła.

Pojemność: 500 ml

Pawilon Handlowy "OLIMP"
ul. Katowicka 67 B, 45-061 Opole
Tel. 77 423 08 70
Tel./Fax 77 453 14 01
Rzetelna firma